DOLAR 32,2511 0.14%
EURO 35,0023 0.27%
ALTIN 2.417,880,36
BITCOIN 22366992.9074%
İzmir
27°

AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİYE KALAN SÜRE

Büyük Meclis’te mesai yeniden başlıyor

Büyük Meclis’te mesai yeniden başlıyor

ABONE OL
16 Nisan 2024 13:00
Büyük Meclis’te mesai yeniden başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük Meclis’te mesai yeniden başlıyor

ANKARA (İGFA) – 31 Mart’taki yerel seçimler nedeniyle çalışmalarına ara veren Genel Kurul, bugün saat 15.00’te yeniden toplanacak.

TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasında enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifini ele alacak.

Teklife göre, yerli üretim ve farklı kaynaklardan ithal edilen doğal gaz, Türkiye’de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilecek.

Enerji verimliliğini artırmak amacıyla hazırlanan projeler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 15 milyon lirayı geçmemek kaydıyla bedellerinin en fazla yüzde 30’u oranında desteklenecek.

İçme-kullanma suyu temin edilen rezervuarlar ve sulak alanlar ile Kıyı Kanunu kapsamında kalan kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere denizler, baraj gölleri, suni göller ve tabii göllerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca yenilenebilir enerji kaynak alanı olarak ilan edilen alanlarında imar planı yapılmaksızın yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

Olağanüstü hal kararı alınan veya genel hayata etkili afet bölgesi olarak kabul edilen yerlerde, elektrik hizmetlerinin kesintisiz karşılanabilmesi için geçici süreli elektrik enerjisi talepleri belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde karşılanacak.

Genel kurul öncesinde siyasi partilerden sırasıyla Milliyetçi Hareket Partisi, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi bugün grup toplantılarını gerçekleştirecek.

Haber YerelSon Dakika Yerel Haberler

En az 10 karakter gerekli