DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21121340.04709%
İzmir
33°

AÇIK

12:56

ÖĞLEYE KALAN SÜRE

Karşıyakalı miniklere geri dönüşüm bilinci aşılanıyor

Karşıyakalı miniklere geri dönüşüm bilinci aşılanıyor

Çevre ve atık yönetimi konularındaki çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Karşıyaka Belediyesi, ilkokul öğrencilerine 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde geri dönüşüm eğitimi verdi.

ABONE OL
8 Haziran 2024 16:36
Karşıyakalı miniklere geri dönüşüm bilinci aşılanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karşıyakalı miniklere geri dönüşüm bilinci aşılanıyor

Haber YerelÇevre ve atık yönetimi konularındaki çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Karşıyaka Belediyesi, ilkokul öğrencilerine 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde geri dönüşüm eğitimi verdi. Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Çocuklarımızın çevre bilincine katkı sağlamak için eğitim faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi.

Geri dönüşüm alanındaki faaliyetleriyle hem doğal çevrenin korunmasına katkı sunan hem de ekonomik değer yaratan Karşıyaka Belediyesi, çocuk ve gençleri bilinçlendirmek amacıyla eğitim faaliyetlerini de sürdürüyor. Uygulamalı eğitimler kapsamında, Türkbirliği İlkokulu ve Metin Aşık İlkokulu’ndan 60 öğrenci, Karşıyaka Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne konuk oldu.

FARKINDALIK KAZANDILAR

Miniklere eşlik eden Belediye İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü uzmanları; geri dönüşümün çevre için önemi, geri kazanılabilir atık türleri, atık toplama, ayrıştırma ve geri kazanım süreçleri hakkında detaylı bilgiler verdi. Merkezin işleyişini yakından gözlemleme fırsatı bulan çocuklar, 13 farklı atık grubuna ait konteynerlerde atıkları ayırmayı öğrendi, pratik yaptı. Ziyaret sonrasında tüm öğrencilere geri dönüşümle ilgili hediyeler verildi. Tüm okullar randevu sistemi ile 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nden yararlanabiliyor. Merkezi ziyaret etmek isteyenler 0 537 659 38 03-399 42 55 numaralı telefondan randevu oluşturabiliyor. 

“EĞİTİMLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Çocukların çevreye duyarlı ve bilinçli bireyler olarak yetişmesi gerektiğini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal, “Geri dönüşüm konusunda bilinçlenmek ve çevreye duyarlı bireyler yetiştirmek adına yürüttüğümüz bu çalışmalara destek olmak ve çocuklarımızın çabalarını takdir etmek bizim için büyük bir mutluluk. Çocuklarımızın çevre bilincine katkı sağlamak, gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakabilmek ve hepimize düşen sorumlulukları hatırlatmak adına bu eğitim faaliyetlerini sürdürmeye devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı çevremize katkı sağlamak ve çevre bilincini yaygınlaştırmak için destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Eğitim – Haber YerelSon Dakika Yerel Haberler

En az 10 karakter gerekli